İletişim Bilgileri

zara kimya tic.ltd.şti

  • Yetkili Kişi: Volkan-Sevim
  • Telefon numarası: +90 (535) 217-56-75, Bilgi işlem Sevim Hanım
  • Adres: FABRİKA İkitelli O.S.B. Mahallesi Haseyad Kooperatifi 10.Cad. No: 2 (Ali Raif İlaç Fabrikası Karşısı) Başakşehir - İSTANBUL, İkitelli O.S.B., İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
KALSİYUM KLORÜR, resim 1
  • KALSİYUM KLORÜR, resim 2
  • KALSİYUM KLORÜR, resim 3
  • KALSİYUM KLORÜR, resim 4

KALSİYUM KLORÜR

KALSİYUM KLORÜR Menşei : ÇİN Ambalaj: 25 KG Standart Verileri CAS numarası: 10043-52-4, 22691-02-7 (monohidrat) 10035-04-8 (dihidrat) 25094-02-4 (tetrahidrat
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: Volkan-Sevim
  • Telefon numarası: +90 (535) 217-56-75, Bilgi işlem Sevim Hanım
  • Adres: FABRİKA İkitelli O.S.B. Mahallesi Haseyad Kooperatifi 10.Cad. No: 2 (Ali Raif İlaç Fabrikası Karşısı) Başakşehir - İSTANBUL, İkitelli O.S.B., İstanbul, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Genel Bilgi

Kimyasal formülü CaCl2 olan kalsiyum ve klorun tuz formudur. Higroskopik olup oda sıcaklığında katı halde bulunan iyonik yapıda bir kimyasal olup higroskopik yapısından dolayı susuz kalsiyum klorür,hava-sızdırmaz kaplar içinde tutulmalıdır.Suda çözünümü ekzotermiktir. Nem tutma özelliği vardır.Düşük donma noktası ve yüksek kullanım alanını yaygınlaştırmaktadır. Suda ve alkolde çözünür.Çözelti içerisinde kalsiyum iyonu kaynağı olarak görev yapar. Kalsiyum bileşiklerinin çözünememesinden dolayı, çökelmeye neden olur.

Moleküler Yapısı

Ca +2 Cl -1 —– > CaCl2

Üretim ve Reaksiyonları
Kalsiyum klorür doğrudan olarak kireç taşından üretilebilmektedir.

Diğer bir üretim yolu ise solvay yöntemi sonucunda yüksek miktarda yan ürün olarak elde edilebilmektedir.

Kullanım Alanları

İnşaat-Yapı

Nem çekici özelliğinden dolayı inşaatlarda toz tutucu olarak kullanılmaktadır.Donma noktasından ve çevreye zarar vermemesinden faydalanılarak yollardaki buzu eritmede kullanılmaktadır.

Gıda

Bu sektörde konserve yiyeceklerde,süt ve peynir ürünlerinde kalsiyum katkısı olarak,bira sektöründe enzim olarak,dondurma sektöründe dondurucu olarak,hayvan yemlerinde katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.

Tarım

Tarım sektöründe bitkilerin kalsiyum eksikliğini gidermede,topraktaki sodyum seviyesini düşürmede ve ürünlerin raf ömrünü uzatmada kullanılmaktadır.

Kimya

Kimya sektöründe kalsiyum klorür;doymuş olefilik ve aromatik hidrokarbonlar, alkil halojenler ve esterler gibi bir çok organik bileşiklerin ve bunların sulu çözeltilerinin kurutulmasında (sudan uzaklaştırılmasında) kullanılmaktadır.

Arıtma

İçme suyundaki yüksek flor düzeyini düşürmekte kullanılırken petrol rafinerileri, alüminyum fabrikaları gibi sanayi tesislerinde çıkan atık suyun arıtımında kullanımı yaygındır.

Diğer

Plastik sektöründe ve yangın tozlarında katkı malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer katkılar
Oluşturma tarihi: 29.10.2016 20:29
Düzenleme tarihi: 25.08.2018 17:19